فولادی که آبدیده می شود!

حکومت اسلامی در ادامه مجازات های سنگین برای فعالین بازداشت شده در ماه های اخیر، با اعلام احکام دستگیرشدگان پرونده هفت تپه مثل هر حکومت ارتجاعی دیگری نشان داد که در شرایط استیصال شمشیرها از رو بسته می شوند.

اعلام این احکام در همین فاصله کوتاه بدرست و بحق موجی از خشم و اعتراض برانگیخته استگسترش اعتراضات اجتماعی در دو سه سال گذشته، سپهر سیاسی ایران را تغییر داده است.بهمین دلیل شوک حاصل از اعلام این احکام که بخصوص برای بستگان و خانواده های این عزیزان بسیار سنگین است، بسرعت جای خود را به خشم و نیروی مقاومت می دهد. هیچ حکومت مستبدی نتوانسته است با به بند کشیدن همه جامعه، با رعب و وحشت و اعدام تا ابد برهمین منوال برانداگر کارگران حقوق معوقه شان را طلب کنند امنیت نظام بخطر می افتد، اگر مادری از نگرانی برای فرزند در زندانش حرف بزند امنیت نظام بخطر می افتد، اگر مادر و دختری در مترو به زنان محجبه در روز هشت مارس گل بدهند امنیت نظام بخطر می افتد، اگر زنی روسری از سر بردارد امنیت نظام بخطر می افتد، اگر دانشجویان به اجتماع اول مه بروند امنیت نظام بخطر می افتد، اگر معلمی به فجایع سیستم آموزشی اشاره کند امنیت نظام بخطر می افتد……و نظامی که مستمرا دارد با لرزش بنیادهای خود مواجه می شود چرا نباید با بالا بردن رقم طول زندان بخیال خود ترس به دل مردم بیاندازد؟ احکام سنگین صادر شده برای فعالین اجتماعی دربند با هیچ منطقی جز تداوم حکومت جنایت و سرکوب جمهوری اسلامی قابل دفاع نیسترئیسی که هیچگاه با نقش اش در کشتار های دهه شصت فراموش نشده بود به جلوی صحنه رانده شد تا با زبان سرکوب عریان و احکام سنگین برای معترضان، به جامعه بگوید که ما قرار نیست برویمپیام جلوس رئیسی و دستگیری های گسترده و احکام سنگین برای دستگیرشدگان درحقیقت پاسخ حکومت اسلامی است به مردمی که گفته اند به هیچ شاخه و مسلک و جناح تان امیدی نداریمحال که شکنجه برای اعتراف تلویزیونی بی اثر شده است، حال که حتی فرار خودی ها هم صحه بر زنگ خطر ها گذاشته است، حال که دیگر کسی گوشش بدهکار دشمن خارجی نیست و خود حکومت بعنوان مسبب همه مصایب مورد خطاب قرار می گیرد، باید به زندان های طویل المدت متوسل شد و به جامعه خاطرنشان کرد که با اعتراض تان چنین برخورد خواهد شد.

همزمان با صدور این احکام، جمعی از کارگران صنایع فولاد نیز فراخوانده شده اند تا بدلیل مبارزات ماه های گذشته مورد محاکمه قرار گیرند. و این همه درست در زمانی است که جمهوری اسلامی یکی از بدترین دوره ها را در حیات ننگین اش از سر می گذراندپاسخ به این قدرت نمایی مذبوحانه باید برگی تاریخی بر رسوایی حاکمان مستبد بیفزایدحکومت اسلامی با گله ی ملاهای ریز و درشت و معتدل و غیرمعتدل اش، با خودی ها و کمتر خودی هایش باید حالی شود که باد کاشتن همانا و توفان درو کردن همانروزی نیست که کارگران به آنچه جامعه نامیده اید اعتراض نکنندفرزندان کارگران هم که به حمایت از پدران و مادران کارگر و معلم شان به میدان آمده اند هنوز هم خواهند توانست تا با نشریات مشابه «گام» صدها گام دیگر به جلو بردارند. کور خوانده اید که می شود کارگر معترض به حقوق معوقه اش را این چنین دست بسته و زبان بسته به بند کشید. کور خوانده اید که می توانید زن معترض به حجاب اجباری را تا گیس اش سفید شود در سیاهچال حبس کنید. زمانه عوض شده است و امروز بیش از هر وقت دیگر می توان گفت که کارگران حقیقتا چیزی برای از دست دادن ندارند.

راست گفته اند، خبر اصلی این استسیستم قضایی – امنیتی ترسیده است. وقت اقدام اساسی رسیده است.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.

وب‌نوشت روی WordPress.com. قالب Baskerville 2 از Anders Noren.

بالا ↑

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: